60. Yıl Bayrak

23 NİSAN KUTLAMASI VE ÇEVRİMİ

  • 22.04.2022

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıl dönümü ile bir milletin en değerli varlığı olan çocukların bayramını bir arada kutlamanın sevinci ve heyecanı içindeyiz. Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde 7’den 70’e, genci yaşlısı, kadını, erkeği ile verdiği istiklal mücadelesinin bir nişanesi olan bu özel gün, nasıl bir mirasa sahip olduğumuzu, hangi fedakârlıklar sonucu bu cennet vatanda hürriyet ve refah içinde yaşadığımızı hatırlatması açısından da son derece önemlidir. Bu eşsiz mirası bizlere bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını minnetle ve özlemle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102’inci yıl dönümünü TRAC Genel Merkezi ve Şubemiz adına büyük bir coşkuyla kutluyoruz. 

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

 

ÇEVRİM DUYURUSU

       Şubenizde yada bireysel üyelerinizde HF, CW ve FT8 çalışma imkanı olan şubelerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı özel çağrı işareti TC23APRIL çalışmalarına desteklerini bekliyoruz. Katılım sağlayacak şube ve üyelerimizin contest@trac.org.tr adresine bilgilerini mail olarak yada whatsapp aracılığıyla göndermelerini rica ederiz. Çalışma 22-23-24 Nisan 2022 tarihlerinde yapılacaktır. Tüm üyelerinize bilgi vermenizi rica ediyor, destekleriniz için teşekkür ediyoruz.

       23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı özel çevrimine A Sınıfı Amatör üyelerimizin gözetiminde çocuklarımızın da katılımını rica ediyoruz. Yönetmelikte A Sınıfı gözetim şartı ile ilgili kesin bir madde olduğu için B ve C sınıfı Amatör arkadaşlarımızın anlayışla karşılaşmasını talep ediyoruz. Malum havada TRAC üyesi olmayan ve açık arayan birçok Amatör var maalesef. A Sınıfı gözetimi olmadan B ve C Sınıfı amatörlerin çağrı işaretleri ile çocuklarımız katılamayacak. İllaki katilma istenirse şube merkezlerine gidip A Sınıfı bir Amatör gözetiminde dernek çağrı işareti yada gözlemci A Sınıfı Amatör çağrı isareti ile katılabilirler. Tüm katılımcılara 23 Nisan Çevrimi sertifikası verilecektir 73.

TRAC Genel Merkezi