60. Yıl Bayrak

TRAC TEKİRDAĞ ŞUBESİ 18. FIELD DAY ETKİNLİĞİ

  • 25.07.2018

TRAC TEKİRDAĞ ŞUBESİ YM1KT YÖNETİM KURULU 18. FIELD DAY ETKİNLİK DUYURUSU

 

18. FIELD DAY ETKİNLİĞİMİZ 3-4-5 AĞUSTOS 2018 TARİHLERİNDE (3 gün) TEKİRDAĞ ATATÜRK ORMANI’ NDA YAPILACAKTIR.

Geleneksel olarak her yıl Haziran ayının ilk Pazar günü yapılan Field Day etkinliğimiz Ramazan ayı ve seçim sebebiyle 3-4-5 Ağustos 2018 tarihlerinde yapılacaktır. İki yıldır kapalı olan ATATÜRK ORMANI’ nın yeniden açılması üzerine organizasyonumuzla bütünleşen yerleşkemizde faaliyetimize devam ediyoruz.

18. Field Day etkinliğimiz 3 günlük kamp organizasyonu olarak düzenlenmiştir 3 Ağustos Cuma akşamı kamp kurulumu ile başlayacak 5 AĞUSTOS 2018 PAZAR günü 18. Field Day etkinliği gerçekleşecektir.

Amatör telsizciliğe gönül veren, hobimize ilgi duyan herkes ayrım gözetmeksizin davetlidir. Etkinlik süresince VHF, UHF, HF istasyonları kurup ekipmanlarımızı test etmek ve Afet Acil durumlarında beceri ve kabiliyetlerimizi test edeceğiz. Amatör telsizciliği merak eden ve ilgi duyan kişilerin kurulan istasyonları, yapılan görüşmeleri izlemesi ve gözlemlemesi için güzel bir fırsattır.

Her yıl olduğu gibi bit pazarı ve satış stantları kurulacak ve amatörler arasında ekipman temini konusunda faydalı olacaktır.

Organizasyonumuzda gün boyunca semaverde çay, kahve yapılacak ve 5 ağustos Pazar günü önceki yıllarda olduğu gibi köfte ve soğuk içecek servisi yapmak üzere firma bulundurulacak. Cuma akşam ve Cumartesi günü kamp alanında kahvaltı ve yemekler, katılımcıların ortak market alışverişi sonucunda hazırlanacaktır.

Uzun yol kat ederek gelen değerli misafirlerimiz bir günlük etkinliğimizde geri dönüş trafiğini hesaplayarak, etkinliğimizde kısıtlı zaman geçirmek zorunda kalmaktadırlar. Bu sebeple birlikte daha uzun vakit geçirmek, yılda bir kez bir araya gelerek düzenlenen Field Day etkinliğimizde kamp kurup hafta sonunu birlikte geçirmeyi ve uzun sohbetlere zaman bırakmayı düşündük.

Tadilat süreci devam eden ATATÜRK ORMANI’ nda elektrik bulunmamaktadır. Katılımcıların solar sistem, akü ve jeneratör sistemlerini çadır uyku tulumu sağlık seti kamp masa sandalye vs. getirmeleri önemle duyurulur. Kamp alanında giriş ve çadır ücreti yoktur. Ailece katılım gerçekleştirebilirsiniz, alanda su ve tuvalet bulunuyor. Yiyecek, mangal vs. alışverişlerinizi 1.5km yakınımızdaki Değirmen altı mahallesinden yapabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz ya da sorularınız için bize ulaşın.

İletişim için;

BAŞKAN                                              BAŞKAN YRD.
Atilla TÖRER                                      Murat DEMİRTAŞ
TA1ATT                                                TA2NL
05422627240                                     05057811075

ROLE VE SİMPLEKS HABERLEŞME FREKANSLARI;

145.600 MHZ RTX 77.0 TON
439.425 MHZ RTX 77.0 TON

145.500 SIMPLEKS
145.425 SIMPLEKS

 

 

TRAC TEKİRDAĞ ŞUBESİ PİKNİK ETKİNLİĞİ İÇİN UYULMASI GEREKEN KURALLAR

 

  1. Piknik etkinliği 03.08.2018 Cuma günü saat 19.00’ da başlayıp, 05.08.2018 günü saat 21.00’ de sona erecektir.
  2. Çadırlı piknik yapılacak alan idarenin görevlileri tarafından mahallinde belirlenerek gösterilecek, güvenlik şerdi çekilen alan dışında çadır kurulmayacaktır.
  3. Belirlenen alanda orman yangınlarına sebebiyet verilmemesi için gerekli tedbirler alınacaktır. Gece ateş yakılmayacaktır. En küçük bir yangın vukuunda 177 numaralı ücretsiz Orman Yangın İhbar Hattına derhal ihbarda bulunulacaktır.
  4. Söz konusu faaliyet için izin verilen alanda ağaçlara, tesis ve piknik masalarına zarar verilmeyecektir.
  5. Çevrede çöp bırakılmayacak, katılımcılarca biriktirilen çöpler çöp konteynırlarına atılarak alan temiz bırakılacaktır.
  6. Tuvaletler temiz kullanılacak olup çeşme, lavabo vb.lerine zarar verilmeyecektir.
  7. Alanda piknik yapan diğer ziyaretçilere rahatsızlık verilmeyecektir.
  8. Valilik ve Emniyet Müdürlüğü’ ünce belirlenecek kurallara uyulacaktır.

 

 

TEKİRDAĞ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İrtibat telefonu: 0282 261 54 00