60. Yıl Bayrak

YOTA ARALIK 2019 ÇALIŞMASI

  • 01.12.2019

Her yıl düzenlenen uluslararası Aralık 2019 YOTA (Youngsters on the air) ayı kapsamında 01-31 Aralık tarihleri arasında tüm band ve frekanslarda çalışmalar yapılmaktadır. TRAC Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti olarak bu tarihlerde TC19YOTA çağrı işareti ile çalışmalar yapılacaktır. Gençleri Amatör Telsizcilik ile tanıştırmayı, yeni bir hobi kazanmalarını ve mevcut genç üyelerimizin eğitilmesini amaçlayan bu faaliyette 26 yaşını doldurmamış Amatör veya Amatör adayı gençlerin faaliyete katılması konusunda teşvik etmenizi ve tüm bantlarda görüşmeler yapmalarında yardımcı olmanızı istiyoruz. Derneklerimizden bu faaliyete katılmak isteyenler aşağıdaki eposta adresine mail göndererek ya da aşağıdaki telefon numaralarından TRAC YOTA ekibinden detaylı bilgi almalarını ve Gençlerin Amatör Telsizcilik ile buluşturması konusunda desteklerini rica ediyoruz.

Ayrıca yine bu tarihlerde başlayıp 2020 yılı içerisinde devam etmek üzere TC3YOTA çağrı işareti ile yıl boyunca çalışmalar devam edecek olup yine tüm şubelerimizin katılımı ile bu çalışmalara devam etmek istiyoruz. Şubelerimiz TC3YOTA olarak çalışabilecekleri gibi kendi bölgelerine özel TC4YOTA, TC1YOTA gibi çağrı işaretleri alarak çalışmalar yapabilirler. Her bölge ortak çağrı işareti ile TRAC YOTA ekibi ile koordineli bir şekilde farklı bant ve frekanslarda dönüşümlü olarak çalışabilirler.

Gençlerin Amatör Telsizcilik ile tanışması, mevcut genç üyelerimizin cihaz kullanımı konusunda eğitilmesi için çok önemli olan bu faaliyette desteğiniz ve katılımınız için şimdiden teşekkürler. 

 

TRAC Yönetim Kurulu 

 

yotatracturkey@gmail.com

 

TA3SG Gökhan Sunar 0532 613 8533 

TA3CE Hüseyin Tankız 0532 632 4013

 

www.ham-yota.com

https://events.ham-yota.com